Alüminyum Folyo Kullanılan 5 Yer

Alüminyum folyonun ilk kullanım amacı gıdaları istenilen ısıda bir süre muhafaza etmektir. Özellikle soğuk tutma konusunda başarılı bir üründür. Ancak alüminyum folyo kullanım alanları bu kadarla da sınırlı değildir. Alüminyum hammaddesinin kolayca şekle girmesi, yırtılma dışında diğer fiziksel müdahalelere dayanıklı olması, onun mutfak dışında farklı alanlarda da kullanılmasını sağlamıştır.

Tencere ve Tava Temizliği
Alüminyum folyolar tencere ve tavaları çizmeden temizlemek için idealdir. Kullandığınız alüminyum folyoyu top haline getirin ve dibi tutan tava ya da tencerenizi bununla ovalayın. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.

Eşya Taşıma
Alüminyum folyo taşınma esnasında kullanım için ya da evde eşyaların yerini değiştirirken oldukça faydalıdır. Eşyaları taşırken özellikle koltuk ayaklarının parkeleri çizmesinden şikayetçi iseniz, koltukların ayaklarına alüminyum folyo yerleştirerek çizilmeleri engelleyebilirsiniz.

Ütü Yapma
Alüminyum folyo birçok yerde olduğu gibi ütü yaparken de kullanabileceğiniz bir üründür. Alüminyum folyoyu ütü masasının altına sererek ve üzerine ütü masası kılıfını geçirerek kullanabilirsiniz. Bu işlem sonrasında kıyafetinizi ütü masasının üzerine koyarak ütüleyin. Bu yöntemle yapılan ütüde kırışıklıklar daha kolay açılır.

Makas Bileme
Alüminyum folyolar makas bilemek için harika bir seçimdir. Üstelik yapacağınız işlem çok basittir. Makasınızla alüminyum folyoyu keserek bilemiş olursunuz.

Gümüş Parlatma
Bu seçeneğe biraz şaşırabilirsiniz ancak kesinlikle gümüş parlatmak için de alüminyum folyo kullanabilirsiniz. Gümüşler hava ile temas ettikçe kararır. Bu kararmayı engellemek içinse yapacağınız işlem çok basittir. Gümüş eşyalarınızı alüminyum folyoya sarıp kenarlarını bükmeniz ve çekmecede saklamanız gümüşlerinizi parlatacaktır.